تکنیک های ترجمه عربی کنکور

چرا ترجمه عربی کنکور برای من دشوار است؟

چرا ترجمه عربی کنکور برای من دشوار است؟

چرا ترجمه عربی کنکور برای من دشوار است؟

اولین موردی که در پاسخ به این سوال می توان بدان اشاره نمود، شاید به بعد روانی این مسئله مربوط شود. به عنوان مثال، شاید از نظر شما مطالعه درس عربی بسیار بی معنی و بیهوده باشد و به همین دلیل تمایلی به مطالعه آن نداشته باشید. اگر این دیدگاه را داشته باشید، حتی بهترین جزوه ها، بهترین تکنیک ها نیز نخواهند توانست به شما در این زمینه کمک نمایند. چرا که دیدگاه شما موجب عدم یادگیری خواهد شد. بنابراین شما به اختیار و یا به اجبار برای قبولی باید این درس را به خوبی مطالعه نمایید و شاید بهتر این باشد که دیدگاه خود را تغییر دهید.

از دیگر مسائلی که ممکن است در عدم موفقیت شما برای استفاده از تکنیک های ترجمه عربی کنکور تاثیر گذار باشد، عدم مطالعه صحیح است. نحوه مطالعه برای کنکور به نوبه خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بهتر است ابتدا لغت های کنکور را به درستی مطالعه نمایید و پس از آن به سراغ متن درس بروید. اصول مهم را ما در ادامه ذکر خواهیم نمود و شما با مقایسه نحوه مطالعه خود با اصول صحیح آن، می توانید به این موضوع که آیا مطالعه شما صحیح است یا خیر پی ببرید.

آیا بهترین منابع عربی کنکور 1400 را به درستی انتخاب کرده اید ؟ گاهی برخی از داوطلبان به غلط در وب سایت هایی اقدام به دانلود جزوه تکنیک های تست زنی و ترجمه عربی کنکور می نمایند که شاید بیش از اینکه کمک کننده باشد، زمان را از آن ها خواهد گرفت و همچنین مشکلات بیشتری را برای آن ها به وجود خواهد آورد که از جمله آن می توان به همین دلسرد بودن اشاره نمود. زمان مطالعه برای کنکور نیز به نوبه خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که مطالعه شما در زمان هایی باشد که یادگیری کمی دارید، قطعا نخواهید توانست مطالب مورد مطالعه را به خاطر بسپارید.

نفرات برتر کنکور چگونه عربی را مطالعه میکنند؟

در مصاحبه ای که با نفرات برتر کنکور در زمینه رشته عربی داشتیم، روش هایی که خود ایشان بدان عمل نموده بودند را برای ما توصیح دادند که به شرح زیر می باشد.

  • در زمان تابستان، برای مطالعه عربی از کتاب عربی 1 شروع به مطالعه نمودم.
  • پس از مطالعه کتاب به سراغ متن درس می رفتم و ترجمه خود را آغاز می نمودم. تلاش می کردم تا ترجمه دقیقی داشته باشم.
  • برای انجام ترجمه کتاب، ابتدا خودم بر اساس نوع مطالعه ای که داشتم شروع به ترجمه می نمودم و پس آن به سراغ ترجمه نوشته شده می رفتم. با این روش بهتر با تکنیک های ترجمه عربی کنکور آشنا می شدم.
  • تسلط بر قواعد کتاب ، کار دیگری بود که بعد از خواندن متن درس به سراغ آن می رفتم. تمامی قواعد را به صورت دقیق مطالعه می نمودم.
  • من برای یادگیری قواعد عربی از کتاب مبتکران استفاده می نمودم زیرا قواعد نوشته شده در کتاب تنها برای آن دسته از داوطلبانی مفید است که روی قواعد تسلط کامل داشته باشند.
  • پس از تسلط بر تست های پاسخ داده شده به سراغ متن کتاب بروید و از معلم خود، تلاش کنید تا محتوای موجود در کتاب را در متن خود پیدا کنید.
  • برای مطالعه سایر کتاب های عربی مقطع بالاتر نیز، همین روش را به کار ببرید.

تکنیک های تست زنی عربی کنکور

تکنیک های تست زنی عربی کنکور

تکنیک های تست زنی عربی کنکور

حال که تا حدودی با تکنیک های ترجمه عربی کنکور  آشنا شدید، شاید لازم است با تکنیک های تست زنی نیز آشنا شوید. تکنیک های تست زنی می تواند به شما کمک کند تا به راحتی و در کمترین زمان بتوانید به سوالات پاسخ دهید که به اجمال در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

آیا تست زنی عربی باید با فاصله باشد یا بدون فاصله؟

بسیاری از مشاوران تحصیلی به این موضوع اشاره دارند که زدن تست را پس از دو یا سه روز بعد از مطالعه کتاب و یا جزوه داشته باشید. اما با توجه به تکنیک های ترجمه عربی کنکور  اعتقاد ما بر این است که تست زنی را شما به عنوان یک آزمون و محک خود به کار ببرید. تست زنی بلافاصله می تواند موجب تثبیت ذهنی برای شما شود.

آیا تست های ارائه شده را به ترتیب سوالات طراحی شده باید پاسخ داد؟

در رابطه با ترتیب پاسخگویی به سوالات کنکور، توصیه تمام مشاوران بر این موضوع است که بر اساس ترتیب ارائه شده دفترچه عمل نمایید زیرا برای تهیه این ترتیب مهندسی خاصی در نظر گرفته شده است.

آیا تست ها را با زمان تعیین شده پاسخ دهیم؟

اگر در قدم های ابتدایی هستید، توصیه می نماییم که این کار را انجام ندهید و تلاش شما تنها تسلط و رفع ایرادات باشد اما اگر در زمان نزدیک به کنکور قرار دارید، می توانید برای اطلاع از سرعت پاسخدهی این کار را انجام بدهید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با تکنیک های ترجمه عربی کنکور ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت لینک دانلود جزوه تکنیک های تست زنی و ترجمه عربی کنکور می باشید و یا سوالی در رابطه با جزوه تکنیک های ترجمه عربی کنکور ایران تحصیل دارید، می توانید سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که تنها اطلاع از تکنیک های تست زنی عربی کنکور برای شما کافی نخواهد بود. بلکه باید بتوانید به تمامی این روش ها عمل نمایید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *